Holdturneringen - Ungdom 2018-2019

Ølstykke Badminton Club har tilmeldt 12 ungdomshold til holdturneringen o 1 ungsenior hold til seniorholdturneringen.

Holdturneringen, er i modsætning til individuelle turneringer, en turnering hvor man spiller som et hold, og hvor alle spiller to kampe i en holdkamp.

Datoer for holdkampe kan ses på portalen BadmintonPlayer hvor også rækkens resultater og stilling findes - herunder link.

Ølstykke Hold : Ølstykke Holdturnering 

Herunder de 12 ungdomshold samt kontaktinformation til holdleder.

U 11 3000 U 11 2800 piger
Anders Aaris Møller: andersaa@hotmail.com Line Stener Larsen: Linestener@gmail.com
Jens Kristian Rohde Clara stener enghøj
Benjamin Aaris Møller Sofia Bührmann
Hubert Felter Emma Cassandra van Dijk
Villads Jakobsen  Sophia Pedersen 
Victor Jakobsen Laura Friis Ottosen
Storm Rasmussen
Rasmus Dyrskjøtt Nielsen
U 13 3400 U 13 3800
Trine Krøll Albert Pedersen: trinealbert@gmail.com Lasse Nøttrup Niebuhr: lasse2n@gmail.com
Elliot Damkjer Christensen  Mathias Nøttrup Niebuhr
Kathrine Grønnemose Amanda Emily Kaphale Graae
Max Krøll Pedersen Carl tornsberg 
Theodor Bekner Olivia Sandager
Mikkel Olesen  Liam Sønderskov
Julie Falk
U 13 5200 U 15 3800 Piger
Stig Haugaard: haugaard.777@gmail.com Carsten Nyborg Nørgaard: futte61@gmail.com
Alvin Ripa Line Jensen
Andreas Haugaard Carla Gønge Rasmussen
Jakob Dyrskjøt Nielsen  Salina Cramer 
Katrine Froberg Balle Sofie Dyfort
Mikkel Bønlykke Faarborg Emma Rosa Stangegård Flensborg
Nellie Fisker
Annika Saust
U 15 4200 U 15 4200
Jens Esbech: jens.esbech@gmail.com Anja Smith:Anja.am.smith@gmail.com
Colin Brünnings Nichlas Baltzer Nielsen
Sarah Brünnings Kasper Smith
Julie setina ilm Gustav Nyborg Andersen
Sebastian Aaris Møller Daniel Hemmingsen
Sebastian Møller Bach Mathias Thomsen
Mads Lund Esbech
U 15 6400 U 17/19 5200
Mia Svantemann Ramskov: mia@karrieremad.dk Signe Blegmand:blegmand@gmail.com
Villads Sundekilde Møller Karl Bohn-Rubin
Oscar Svantemann Merit Peter Hansen Blegmand
Philip Maximilian van Dijk Christian Sångren
Laurits Johansen  Jeanett Tarp Jørgensen
William Ho
U17 /19 6000 U17/19 8000
Lisbeth Nøhr Lisbethnohr@hotmail.com Birgitte Davidsen birgittedavidsen8@gmail.com
Daniel Torp Bay Nielsen Mathias Froberg Balle
Karen Tornsberg August Waksman
Laura Nøhr Nikoline Sundekilde
Frederik Bloch Madsen Emma ottosen
Mikkel Dawall
Senior 4+2 B-rækken
Pia Hytting: piahyt76@hotmail.com
Mathias Froberg Balle
August Waksman
Nikoline Sundekilde
Emma ottosen
Frederik Bloch Madsen
Daniel Torp Bay Nielsen
Laura Nøhr



































                           


Ølstykke Badminton Club | Tranekærvej 2 , 3650 Ølstykke | - | oelstykkebc@gmail.co​m
CVR nr.: 50529053 Danske Bank 1551 3168 240 244